top of page

Mgr. Zuzana Šafářová

Nutriční poradenství

Zuzka se výživovým poradenstvím zabývá přes deset let. Ve své praxi uplatňuje celostní pohled a kombinuje západní dietologii s celou řadou alternativních směrů. Není příznivcem asketismu a je přesvědčená, že štíhlé linie lze dosáhnout i bez striktního počítání kalorií. Jídlo nevnímá pouze jako zdroj energie a živin, ale i radosti. Jídlo je pro ni „lék“, kterým lze podpořit jak fyzické, tak psychické zdraví. Věnuje se jak redukčním dietám, tak sportovní výživě. Je certifikovaným praktikem dánské laboratoře Nordic Laboratories provádějící genetické testy. Díky testování DNA lze stravovací zvyklosti  individuálně upravit na základě genetických odlištností. Posledních deset let pracuje jako nutriční poradce pro několik sportovních reprezentací. Mezi její klienty se řadí kromě věhlasných sportovců i slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, kterého před lety dostala do kondice. Kromě toho se podílela rovněž i na přípravě jeho dvou kuchařských knih Lehká kuchyně a Fresh kuchyně a pořadů o vaření, konkrétně na přípravě scénářů Teď vaří šéf Light pro TV Prima. Původně vystudovaná učitelka tělesné výchovy se v minulosti závodně věnovala stolnímu tenisu, dnes ve volném čase preferuje cyklistiku a lezení na umělé stěně a skalách.

Nutriční poradkyně

Workshop

1. 11. 2023 od 18:00 do 20:00

Jídlo a ženské hormony s naší nutriční poradkyní Zuzkou Šafářovou
 

Workshop zaměřený na ženy, které trápí hormonální disbalance. Určeno ženám, které by rády změnou stravovacích návyků podpořily své fyzické a duševní zdraví či redukovaly tělesnou hmotnost. 
Zuzka se výživovým poradenstvím zabývá přes deset let. Ve své praxi uplatňuje celostní pohled a kombinuje západní dietologii s celou řadou alternativních směrů. Není příznivcem asketismu a je přesvědčená, že štíhlé linie lze dosáhnout i bez striktního počítání kalorií. Jídlo
nevnímá pouze jako zdroj energie a živin, ale i radosti. Jídlo je pro ni „lék“, kterým lze podpořit jak fyzické, tak psychické zdraví. Věnuje se jak redukčním dietám, tak sportovní výživě.

Muži mnohdy říkají, že nemají doma jednu ženu, ale rovnou čtyři v jedné. Asi každá z nás si uvědomuje, že jsem cyklické. Během měsíce se měníme, mění se naše nálady, ale i odolnost na fyzickou a psychickou zátěž. A jak se měníme, mění se i naše nutriční požadavky. A v době postupného vyhasínání reprodukčních funkcí je opět důležité výběrem správných potravin podporovat naše zdraví včetně hormonálního. Vlivem hormonů je od určitého věku mnohem těžší zredukovat tělesnou hmotnost. Tělesný tuk do jisté míry přebírají hormonální aktivitu, hraje tedy důležitou roli a liposukce mohou přinášet zdravotní rizika. Proto nejlepší cestou je vhodná pohybová aktivita a strava.  

bottom of page